
Fizjoterapia w stomatologii
Fizjoterapia? W stomatologii?
Wielu z nas słysząc słowo „fizjoterapia” myśli instynktownie o bólu pleców czy barków. To mylne podejście, ponieważ fizjoterapia zajmuje się także schorzeniami okolic głowy, szyi, szczęki i żuchwy i może być efektywnym uzupełnieniem leczenia stomatologicznego – dla pacjentów korzystających z leczenia protetycznego i ortodontycznego oraz dla osób po zabiegach chirurgicznych. Z naszego doświadczenia wiemy, że pacjenci często nawet nie mają świadomości, że ich problemom może zaradzić fizjoterapeuta stomatologiczny!
Kto może skorzystać z fizjoterapii stomatologicznej?
Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego (TMD) są jedną z najczęstszych przyczyn bólu w obrębie twarzoczaszki. Ból mięśni żucia, twarzy, trzaski podczas ruchu żuchwy, szczękościsk? To tylko niektóre z objawów TMD.
Grupa pacjentów, którzy mogą skorzystać z pomocy fizjoterapeuty stomatologicznego jest więc bardzo szeroka. Do fizjoterapeuty stomatologicznego powinni zgłosić się przede wszystkim pacjenci z bruksizmem, czyli patologicznym, nieświadomym zaciskaniem i zgrzytaniem zębami. Fizjoterapia stomatologiczna to także wymierna pomoc dla pacjentów po zabiegach chirurgicznych w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych i po urazach mechanicznych w obrębie twarzy. Wszystko to sprawia, że coraz częściej lekarze dentyści uznają, że skuteczna pomoc pacjentowi jest niemożliwa bez uwzględniania leczenia fizjoterapeutycznego!
Czy fizjoterapia stomatologiczna jest dla Ciebie?
Fizjoterapia stomatologiczna to doskonałe wsparcie w codziennej pracy lekarza dentysty. To poszerzenie katalogu świadczonych usług, czyli skuteczne leczenie i zadowoleni pacjenci!
Jesteś fizjoterapeutą i chcesz poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności? A może lekarzem dentystą, który chce zgłębić tajniki fizjoterapii stomatologicznej i rozszerzyć działalność swojego gabinetu? Jeśli tak, to zapraszamy na kurs abcMEDIC „Fizjoterapia w stomatologii”. W czasie kursu omawiamy m.in. testy diagnostyczne, techniki oraz sposoby leczenia zaburzeń TMJ i autoterapię pacjenta jako uzupełnienie leczenia całościowego. Kurs prowadzi doświadczony fizjoterapeuta, który od wielu lat wspomaga leczenie stomatologiczne.